Crea Cosmic Lab

CREALAB - COSMIC BAŞKAN

Kozmik evrenin laboratuvarında Cosmic Başkan, dijital, medya, reklam, tasarım, teknoloji, gelecek dünya yenilikleri ve daha birçok alanda farklı analizler, istatistikler ve trendleri sizler ile paylaşıyor.

MOBİL SİTE DÜNYASI!
 • Mobil Site Dünyası! Web Sitenizi Mobil’e Taşıdınız mı?

  Responsive, Liquid, Adaptive ve Static Tasarım

  Yeni ve gelişen dünyada artık her firmanın hatta neredeyse her kişinin bir web sitesi var. Ancak siteniz ne kadar mobil? Mobilde ne kadar hızlı ve tasarımsal? Web sitesi olan herkesin artık zorunlu hale gelen mobil site revizyonunu yaparak marka sitesini mobilde de daha kullanışlı, hızlı ve kaliteli hale getirmesi gerekiyor.

  Web sitenizini akıllı telefonlar, tabletler ve hayatımıza giren diğer küçük cihazlarda hızlı çalışan, tasarımı güzel, kullanımı kolay ve kolay ulaşılabilir hale getirin. Mobil site revizyonları ile sadece markanızın yüzünü mobilde güçlendirmekle kalmayıp arama motoru dostu haline de geleceksiniz.

  Mobil site optimizasyonlarında birden çok seçenek olmakla birlikte günümüzde en sık kullanılan mobil site optimizasyonu responsive tasarımlardır. Ancak en pahalı ve mükemmel optimizasyona sahip model ise Liquid tasarımdır. Bunun dışında kullanılan diğer modeller ise adaptive ve static tasarım uygulamalarıdır.

  Tüm mobil tasarım modellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz;

  Adaptive :Adaptive tasarım modelinde farklı çözünürlükler için farklı sayfa düzenlemeleri oluşturulur. Sayfa önceden belirlenmiş min. çözünürlüğe ulaşana kadar yapısını bozmadan küçülür ancak belirlenen min. çözünürlüğe ulaştığında aşamalı olarak diğer çözünürlüklere adapte olur.

  Liquid :Liquid tasarım modelinde farklı çözünürlükler için farklı sayfa düzenlemeleri oluşturulur. Bu tasarım ile standart çözünürlükten çok büyük çözünürlüklere kadar sayfa yapısı bozulmadan büyüme gerçekleştirebilir ancak küçültmede ise belli bir çözünürlüğe kadar yapı bozulmadan küçültme gerçekleştirilebilir. Belli bir çözünürlük altında bakılan site tasarımının yapısı bozulmaz ancak içeriklerde kaymalar başlar.

  Responsive Design

  Responsive :Responsive tasarım modelinde tüm çözünürlükler için sayfa düzenlemeleri oluşturulur. Ekran çözünürlüğü ne olursa olsun en düşükten en yükseğe tüm çözünürlükler ile uyumlu akışkan ve değişken bir görünüme sahip olur.

  Static :Static tasarım modelinde farklı çözünürlüklere göre sayfa düzenlemeleri gerçekleşmez. Statik tasarımda belli bir çözünürlükte tasarım uygulaması yapılır ve düşük çözünürlükte ki ekranlarda scroll aracılığı ile site incelenir.

  Web sitenizi mobil’e taşıdınız mı?

  Firmanız için en faydalı ve ideal tasarımı uzmanlarımız ile analiz edip size uygun tasarım ve optimizasyonları yapmaya hazırız! Bize ulaşın.