Crea Cosmic Lab

CREALAB - COSMIC BAŞKAN

Kozmik evrenin laboratuvarında Cosmic Başkan, dijital, medya, reklam, tasarım, teknoloji, gelecek dünya yenilikleri ve daha birçok alanda farklı analizler, istatistikler ve trendleri sizler ile paylaşıyor.

A/B TESTİ
 • A/B Testi Nedir? Markalara Nasıl Fayda Sağlar?

  E-ticaret kanallarında yada web sitenizde ziyaretçilerinizin gerçekleştirmesini beklediğiniz hedef yada davranışların (ör. bir ürün satın almak, e-bültene kayıt olmak vs.) eyleme geçmesini yada daha iyi sonuçlara ulaşmasına büyük katkı sağlayacak testlerden biri de A/B testidir.

  A/B testi web sitenizde ki içerik ve tasarımları karşılaştırmalı testler yaparak ziyaretçilerinizin davranışlarını ölçümleyen bir test modelidir. İki yada daha fazla model kurgusu hazırlayarak bunların her birini hedef kitleye gösteriminin sonucunda alınan geri dönüşümler analiz edilerek en iyi sonuç alınan modelin uygulamada bırakılması esasına dayanır.

  İşletmenizi geliştirmek için dijital mecralarda uygulanabilecek en faydalı testlerden biri olan A/B testini tüm markalara öneriyoruz.

  A/B Testi Nerelerde Kullanılır?

  A/B testi sanıldığının aksine sadece web sitelerde değil dijital ortamda bulunan birçok mecrada kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

  Ürün: Marka ürünlerinin sunum, tanıtım ve ödeme sayfalarında uygulanabilir.

  Reklam Kampanyaları: Dijital reklam kampanyalarında kullanılabilir.

  Landing Page (Varış Sayfası): Tüm yönlendirmelerin yapıldığı varış sayfalarında uygulanabilir.

  Sosyal Medya: Sosyal medyadaki tüm kurgularda uygulanabilir.

  E-Mail: E-mail marketing kampanyalarında uygulanabilir.

  Üyelik Formu: Üyelik formu uygulama ve yönlendirmelerinde uygulanabilir..

  AB Testi

  Markalara Faydaları

  A/B testinin markalara faydaları oldukça fazladır. Bunların en başında gelenler satışların artmasına sağladığı fayda, kullanıcı dostu bir sunum, marka sempatisi, güvenilirlik ve marka bağlılığı. Diğer faydalar ise aşağıda belirtildiği gibidir;

  Odaklamanın üst seviyelere çıkması.

  Potansiyel etkileşim oluşturulması.

  Marka doğrulama.

  Strateji optimizasyonu.

  Gelişim.

  Tüm A/B testi çözümleri için bizimle iletişime geçin.